HAKKIMIZDA - Swot.com.tr

İçeriğe git

Ana menü:

HAKKIMIZDA

LED’İN İNOVATİF BAŞARI ÖYKÜSÜ
SWOT ENERGY’NİN BAŞARISININ MİMARI A. AZMİ EKİNCİ


1964 Bandırma doğumlu İstanbul’da öğretim hayatını tamamlamış. 1981 yılında Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi mezunu, Enerji Tabii Kaynaklar Başkanlığından 02.11.1982 tarih ve 46025 nolu 2. Sınıf ehliyet sahibi olarak meslek hayatına başlamış. İlk olarak İstanbul Porselen sanayide şef elektrik teknisyeni olarak 1 yıl süre ile çalışmış. Sangamon State University Elektronik Haberleşme bölümünü okumuş son yıla kadar eğitim görmüş 3’üncülükle okulu bitirmiş fakat ekonomik nedenlerden dolayı bitirme tezini nihayete erdirememiş. Ancak sonradan verilen bir hakla sınavlarını verip lisansını tamamlamış ve İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını yapmış.

Honeywell Bilgisayar Sistemlerinde Amerika ve çeşitli Honeywell’e bağlı kurumlarda daha sonra Eltek Elektronik Teknoloji A.Ş. (HONEYWELL) de bilgisayar teknisyeni olarak görev almış ve bu dönemde çeşitli uluslar arası eğitimlere katılarak Türkiye’deki sayılı bilişim uzmanlarından biri olarak 7 yıl süre ile bu kurumda hizmet vermiş. 1987 yılında Entegre Bilgisayar Sistemleri Ltd. Şti. şirketini kurarak bilgisayar donanım konusunda Türkiye’de Fiber Teknolojileri, ATM omurgaları kurmak üzere yapılandırmış. Bu şirket üzerinden birçok ulusal ve uluslar arası ihaleleri almış ve bunları hakkı ile bitirmiş, bir şirketi yönetmiş, bu süre zarfında NATO belgesi almaya hak kazanarak askeri projelerde yer almış. Bu sürede şirket, şirketlerce otomasyon kurma yapısına geçerek Türkiye’de birçok büyük kuruluşa bilgisayar otomasyon sistemleri kurmuş. Bu sebepten dolayı birçok iş kolunda çalışma ve analiz etme fırsatı bulmuş ve çeşitli iş kollarında üretimden yönetime tecrübe sahibi olmuş. 2002 yılı sonunda sektördeki daralma sonucunda mesleğini zirvesinde bırakmış. Nestle, RGS, CocaCola gibi yüksek istihdamlı kurumlarda üst düzey yöneticilikle mesleki kariyerine devam etmiş.

Son 6 yıldır solar, yenilenebilir enerji teknolojileri ile ilgili eğitim ve piyasa araştırmaları yapmak sureti ile çalışmalarına devam ediyor. Bunun sonucunda üretim ve maliyetleri düşürmek için tüketim sistemlerinde nano teknoloji olan aydınlatma ürünleri konusunda paralelinde kompakt çözüm sistemler üzerinde ciddi eğitim ve tecrübeler elde etmiş. 6 yıllık ön hazırlık ve 30 yıllık tecrübesinden sonra 2011’de SWOT Energy’yi kuruyor.

SWOT ENERGY
HEM DOĞAYA HEM EKONOMİYE BÜYÜK KATKI SAĞLAYAN ŞİRKET
LED’lerin verimliliği ve yaptığı enerji tasarrufunun yanında diğer lambalara göre daha az ısı yayması son zamanlardaki popülerliğini gitgide artırıyor. LED’in faydaları saymakla bitmiyor. LED’ler %80'e varan enerji tasarrufu sağlıyor. 50bin - 100bin saat gibi uzun ömre sahipler ve ekstra bakım maliyetine gerek duymuyorlar.

Tükettiği çok düşük enerji ile sağladığı enerji tasarrufu sayesinde hem enerji kaynaklarımızı verimli kullanmada hem de sektörde giderek pazar payının artmasıyla yüksek insan istihdamı yaratmada ve de yurtdışından enerji kaynağı ithalatımızı azaltarak cari açığımızın kapanmasında ülkemizin ekonomisine çok önemli bir katkı sağlıyor.
SWOT olarak bu yenilikçi aydınlanma kaynağı LED aydınlatmanın kullanılmasına ve yaygınlaşmasına katkı sağlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çünkü böylece sadece yaptığımız iş sayesinde hem doğaya hem ülke ekonomisine büyük bir katma değer sağlıyoruz.

2011 yılında Bursa’da kurulan Enerji sektörünün lideri olma yolunda hızla ilerleyen SWOT Enerji, farklı yatırım ve üretim yapısı gerektiren proje konularına bağlı olarak;

• Solar Enerji Sistemleri
Rüzgar Enerji Sistemleri
• Solar Klima Sistemleri
Karbon Isıtma Sistemleri
Hidrojen Yakıtt Sistemleri

• Power LED Aydınlatma
• Ses ve Görüntü Sistemleri

• Işık Tasarımı ve Otomasyonu

MgO+Perlit Yalıtım Sistemleri

Olmak üzere dokuz ayrı grupta örgütleniyor.

Hâlihazırda LED aydınlatma üzerine uzmanlaşan SWOT, daha çok proje bazlı çalışmalar yürütüyor ve anahtar teslim projelere imza atıyor. Referansları da çok güçlü; projeleri arasında,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Ek Hizmet Binası, TURK TELEKOM Bursa Binası, Bakü Staff Restorant, Kayseri Mali Müşavirlik, Blaze Club, Bosch Bursa, Grand Çalı Otel, Witty's Home, İskender Kebap Restoran, Osmangazi Eğitim Kurumları bulunuyor.

Daha birinci yaşını doldurmadan ihracata başlıyor SWOT. Yurtdışındaki ilk projesi paşa grubun Bakü’de inşa ettiği Bakü’nün gözbebeği olmaya aday Staff Restoran Projesi. Hem ürün hem uygulama anlamında ilk ihracatını gerçekleştiren SWOT Azerbaycan’da ve daha pek çok ülkede ihracat faaliyetlerine devam ediyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

KOSGEB’ten Genel Destek ve Girişimci Desteği’ni almaya hak kazanan SWOT, çok önemli ve inovatif bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. AR-GE Desteğine başvurarak 1 Watttan 1000 Watta kadar güçte LED geliştirmeyi başararak daha önce Türkiye’de üretilmeyen ürünleri üretmeyi hedefliyor.

Projenin Faydalarından bahsedecek olursak;
 %80 enerji tasarrufu sağlama, enerji kaynaklarını koruyarak çevreyi koruma
 Zararlı gazlar ihtiva etmemesi sebebi ile çevreye kirliliğini ve küresel ısınmanın önlemesine katkı sağlama
 Enerji Verimliliği sağlayan ürünlerin yaygınlaşmasına katkı
 Ekolojik tasarruflu aydınlatmaya dönüşü getirme
 Ülkemizde üretimi yapılmayan ürünleri üretme
 72 milyar dolarlık enerji ithalatımızın yaklaşık 24 milyar dolarlık kısmı, direk elektrik enerjisi aydınlatma olan ülkemizin ithalatını azaltma
 Cari açığın kapanmasına katkı sağlama
 Ülkemizin üretimini artırma
 Yeni istihdam olanakları yaratma, işsizliğin azalmasına katkı sağlama
 Teknolojik ilerleme kaydetme
 Kullanıcı kolaylığı sağlayabilme
 Düşük maliyetli çözümler sunabilme
 Mevcut ihtiyaçları karşılama
 Kullanım çeşitliliği sunma
E daha ne olsun… Projenin ülkemiz için ne kadar önemli olduğu her halinden belli oluyor.
Ekonomiye ve doğaya sağladığı katkının yanında topluma da katkı sağlamayı bir görev biliyor SWOT ENERGY. Çalışma hayatına başladığı gibi Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerine de başlamış. SWOT eğitim alanında olsun çevre alanında olsun topluma pozitif katkı sağlamak hedefiyle, kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir firma.

Bu alanda çalışmalarını organize etmek adına SWOT GÖNÜLLÜLERİ kurulmuş SWOT’ta. Çalışanlardan oluşan kulüp sürekli proje üretiyor ve pek çok projeye destek veriyor. Örneğin ÇEVKOR’un faaliyetlerine destek veriyor. Belirli aralıklarla ağaç dikimi yapılıyor. Üniversite öğrencilerinin projelerine, organizasyonlarına destek veriyor. Yeni projelerinden biri de Enerji Günleri, bu projeyle toplumu enerji verimliliği konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor SWOT GÖNÜLLÜLERİ.

Daha detaylı bilgi için  
Kurumsal www.swot.com.tr  ayrıca www.swotenerji.com www.swotenergy.com
Kurumsal Sosyal Sorumluluk www.swotgonulluleri.com Eğitim www.swotakademi.com
SWOT Led www.swotled.com
SWOT Işık Tasarımı www.swotlight.com
SWOT Ses Sistemleri www.swotsound.com
SWOT Otomasyon Sistemleri www.swotdali.com
SWOT Güneş Enerjisi Sistemleri www.swotsolar.com


 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön