CEO'nun MESAJI - Swot.com.tr

İçeriğe git

Ana menü:

HAKKIMIZDA

CEO'nun Mesajı


Bizler, Swot olarak, kurumsal değerlerimize bağlı oluşturduğumuz stratejinin başarısına inanıyoruz. Vizyonumuz müşterilerimizin, bayilerimizin, tedarikçilerimizin ve çalışanlarımızın ‘İlk Tercih’i olmak. Yöneticilerimiz ve takım arkadaşları, bu vizyonla hareket ederek, çalışmalarında müşteri memnuniyetini esas alır, yenilikçi düşünceyi teşvik eder, takım çalışmasını destekler ve çalışanlarının katkılarına değer verir. Amacımız, müşterilerimize kaliteli ve değer yaratan ürünler sunmaktır.

Hedefimiz, bir yandan müşterilerimize değer yaratırken diğer yandan etkin bir organizasyon yapısı ile karlı bir büyüme sağlamaktır. Dolayısıyla, istikrarlı bir işletmenin prensipleri ışığında, Swot her yönüyle mükemmel bir organizasyon yapısı anlayışıyla hareket eder.

Farklılığımızı yaratan en önemli avantajımız, her geçen gün daha da güçlenerek ilerleyen azimli ve nitelikli bireylerden oluşan kurumsal yapımızdır. Şirketin sağlıklı gelişiminin temelinde en değerli yetenekleri cezbetmemiz, geliştirmemiz ve muhafaza etmemiz yatmaktadır. İnsan potansiyelimiz, uluslararası, global anlayış sahibi, dinamik ve tutkulu bireylerden oluşmaktadır.

Swot rekabetçi konumunu güçlendirmek için, temel kurumsal prensiplerini, müşteri yaklaşımını, ürün ve teknoloji odağını belirlemektedir. Yönetimimiz, şirketin lider konumunun devamı için altı stratejik öncelik alanı belirlemiştir:
• Profesyonel Marka Yönetimi
• Ürün ve Hizmetin Mükemmeliyeti
• Müşteri Odaklılık
• Güçlü Dağıtım ve Servis Ağı
• Maliyet Etkinliği
• Çalışanlarımızın Yüksek Motivasyonu

Swot'un uzun vadeli stratejilerinde ‘devamlılık’ anahtar rol oynamaktadır. Kuruluşundan bu yana pazara sürekli üstün kaliteli ürünler sağlaması, Swot'u LED Aydınlatma sektörünün lider şirketlerinden biri haline getirmiştir. Aydınlatmanın geleceğini belirlemek ve kullanıldığı her yerin yaşam kalitesini şekillendirmek yolunda geliştirdiğimiz ilkler, sektörün gelişimine önemli ölçüde etki etmiştir.

Bizler, bu yaklaşımımızı sürdürmeye kararlıyız. Swot prensip olarak pazar beklentilerini ve müşteri memnuniyetini esas alan bir kurumdur. Bu bağlamda, stratejimizin üç kademeli prensibini sürdüreceğiz: yenilikçi ürün zincirini genişletmek, müşteri talebi yaratmak ve tüketicimize daha konforlu yaşam sağlayacak ürünler sunmak.

En iyi dileklerimle

A. Azmi Ekinci

SWOT Enerji, farklı yatırım ve üretim yapısı gerektiren proje konularına bağlı olarak;
• Power LED Aydınlatma Teknolojileri Grup Başkanlığı
• Ses ve Görüntü Sistemleri Teknoloji Grup Başkanlığı
• Solar Sistem Teknolojileri Grup Başkanlığı
• Rüzgar Enerjisi Sistemleri Grup Başkanlığı

olmak üzere dört ayrı Grup Başkanlığı bünyesinde örgütlenmiştir.
Ülkemizde 72 milyar dolarlık enerji ithalatı yaptığımızı düşünürsek bunun yaklaşık 24 milyar dolarlık kısmı ise direk elektrik enerjisi olduğuna göre aydınlatmada %60 %85 arasında enerji tasarrufu sağlaması ve zararlı gazlar ihtiva etmemesi sebebi ile dünyada ekolojik tasarruflu aydınlatmaya dönüşü ve direk ve endirekt finans imkanlarının bulunması ile LED aydınlatma enerji sektöründe önemli bir yer tutmakta.

Türkiye'de Led Pazarı gayet büyük, Pazar henüz yeni, doymamış durumda olduğundan bizim için büyük bir potansiyel var. Evlerde ve ofislerde kullanılabilecek duy tipi lambaların yanı sıra, ışıkların uzun süre açık kaldığı mağaza, otel, restoran gibi çeşitli iş yerleri vb. ortamlarda kullanım alanı bulan ürünlerimiz geniş bir Pazar yelpazesine sahip.

İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi (İGEME), dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırımın, 2030'a kadar 10 trilyon doları bulacağını kaydetti. Bu yatırım çerçevesinde hükümetlerde firmaları desteklemekte. Bizim hedeflenen Pazar payımız ilk yılda pazarın %20'si ilk 5 yılda pazarın %50'sinden fazlasına sahip olmak.
Genelde anahtar teslim proje bazlı çalıştığımız için müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ürün kullanıyoruz, ürün gamımız çok geniş olduğundan preojelerimiz de çok çeşitli oluyor. Kullandığımız her ürünü ihtiyaca ve talebe göre seçtiğimizden her proje için ortaya farklı bir görüntü çıkıyor.

Örneğin anahtar teslim bir gece kulübünün hem LED aydınlatmasını hem ses sistemini hem görüntü sistemini yapıyoruz. Bunun yanında mobilyası, boyaması, dekorasyonu, her türlü işçiliğiyle de biz ilgileniyoruz. Siz değerli müşterilerimiz, her biri için ayrı bir organizasyon yapmakla uğraşmıyorsunuz. Biz sizin için gerekli her türlü organizasyonu sağlıyoruz. İşi zamanında bitirip size teslim ediyoruz.

Projenin türüne göre, solar sistemlerini ve diğer yenilenebilir enerji sistemlerini kullanabiliyoruz. Akıllı binaların tüm yenilenebilir enerji ihtiyaçlarını tek başımıza yapılandırabiliyoruz.
%80'e varan Enerji tasarrufu ve uzun ömürlüdür
Geleneksel floresan lambasına göre 1/10 oranında güç tüketimi. Düşük güç yönetimi ve ısı dağıtma. Akkor lambalarda fleman ısısı 2700 oC, halojen lambalarda 3100 oC, deşarjlı lambalarda tüp ısısı 800-1000 oC `ye ulaşırken LED aydınlatmalarda bu ısı 110 oC 'yi geçmez. Böylece enerji, ısı yerine sadece aydınlatmada kullanıldığından %80 'e varan enerji tasarrufu sağlar. 50bin - 100bin saat gibi uzun ömre sahiptirler ve ekstra bakım maliyetine gerek duymazlar.

Yüksek yoğunluk, yüksek performans ve parlaklık
Eşsiz ve tutarlı renkler sağlayan tek ışık rengi ve ışık kaynağı. Işık istenilen dalga boyutunda olduğu için renk filtresi, plazma gibi renk ayrıştırıcılara ihtiyacı yoktur. Tek ve çok renk elde edilebilir. Bu özelliği sayesinde örneğin; 75 Watt akkor lamba kullanılan bir yerde 8-10 Watt LED dizini kullanarak % 80 enerji tasarrufu elde edilir.

Hızlı ve Sessiz olması
200 ns içerisinde ışık vermeye başlar ve bu özellikleri akkor, flemanlı vb ışık kaynakları ile kıyaslanamaz üstünlüktedir. Aydınlatmalar anında ve kolayca kontrol edilebilir.

Yenilikçi tasarım ve küçük boyutludur
Çok küçük boyutlu ve hafiftir, ışık kolayca yönlendirilebilir. İstenen her kasaya ve dekorasyon ürünlerine kolaylıkla monte edilebilir. Hem iç mekânda hem de dış mekânda göz alıcı görünüm. Genelleştirilmiş uygulamalar. Mekân aydınlatmasında, aydınlatma tasarımcısına form esnekliği avantajı sunması.

Yüksek Güvenlik
Şoka dayanıklıdır. Elektromanyetik çatışma yoktur. Işığında ısı taşımaması ve UV yaymaması sonucu yönlendirildiği cisimleri ışığıyla yaşlandırmaz. Ultraviyole ışını yayımı yoktur. Düşük voltajlı güç kaynağı ile arttırılmış güvenlik. Hem iç hem dış mekânda su geçirmezlik.

Yüksek Pazar Payı
Aydınlatmanın kullanıldığı tüm alanlarda kullanıldığından geniş bir Pazar payına sahiptir. Gerek ülkemizde gerekse de dünyada yaşan her kişi ve kurum potansiyel bir müşteridir. Küresel sorun olmaya başlayan enerji üretiminin doğal kaynaklardan temin edilmeye başlaması ve enerji üretimindeki karbon salınımını azaltmak için yapılan çalışmalar sonucunda alternatif enerji kaynaklarının kurulum maliyetlerini düşürmek amacı ile düşük tüketimde maksimum verim ve maksimum ömür elde edilebilen bu aydınlatma ürünleri insanlık için ciddi Pazar payı oluşturacaktır.

Yeşil Enerji
Doğaya zararlı gaz salınımı yapmaması geri dönüşümünün mümkün olması UV üretmediği için insan sağlığına diğer lambalarda olduğu gibi zarar vermemesi.

Ülke Ekonomisi
Tükettiği çok düşük enerji ve yüksek aydınlatma gücü, yüksek insan istihdamı ihracat gücü ile ülkemizin ekonomisine katkısı.

Sağlıklı Toplum
BM raporlarına göre gelişmekte olan ülkelerdeki hastalıkların %20'si çevre sorunlarından kaynaklanmakta. Bu sebeple çevreye duyarlı enerji üretmek demek, insan sağlığına önem vermek demektir. Böylece çevre sorunlarından kaynaklanan hastalıkların oranı azaltılabilir
70'li yıllardan bu yana üretilen optik algılamamızı kolaylaştıran, uzaktan kumandalarımızda sıklıkla kullanılan LED teknolojileri günümüzdeki hızlı teknolojik gelişmelerden en fazla faydalanan kompanent olma özelliğiyle kullanımımızda. LED ışığının konvansiyonel lambalara göre dar açılarda ışık vermesi karşımıza en büyük sorun olarak çıkmaktayken artık istediğimiz açıdaki lensler ile bu sorun büyük ölçüde aşılmış durumda.

LED'lerin verimliliği ve yaptığı enerji tasarrufunun yanında diğer lambalara göre daha az ısı yayması son zamanlardaki popülerliğini de gittikçe arttırmıştır. Büyük veya küçük ölçekli firmalara hatta evlerimize kadar giren bu lambalar her yerde karşımıza çıkmaya başlamıştır. Tekrar kullanılabilirlikleri ve özellikle aydınlatma sistemlerinde kendilerini belirli zaman zarfı içerisinde amorti etmesi, LED lambaları bir adım daha ön plana çıkarmıştır.

LED verimliliği konvansiyonel tungsten flemanlı lambalarda, tungsten lambanın %5'ine varan enerji indirimi, floresan lambada ise floresan lambanın ( enerji tasarruflu ) %25'ine varan tasarruf sağlamaktadır. Fakat şu anda küresel ısınma nedeniyle devamlı çalışan klima sistemleri devreye girdiğinde LED, enerji tasarrufu konusunda liderliği hiç bir aydınlatma armatürüne bırakmamaktadır. Tungsten lambanın enerjinin %95'ini ısı, floresan lambanın ise %50'sini ısı olarak ortama attığını düşünürsek ticari binalardaki klima yükü ortaya rahatça çıkmaktadır.

Ülkemizde 72 milyar dolarlık enerji ithalatı yaptığımızı düşünürsek bunun yaklaşık 24 milyar dolarlık kısmı ise direk elektrik enerjisi olduğuna göre aydınlatmada %60 %85 arasında enerji tasarrufu sağlaması ve zararlı gazlar ihtiva etmemesi sebebi ile dünyada ekolojik tasarruflu aydınlatmaya dönüşü ve direk ve endirek finans imkanlarının bulunması.
Bayilerin avantajları nelerdir?
• Bayilik oluşturan işyerlerine ücretsiz bir web sitesi kuruyoruz
• Bayimizin adına web sitesi ismi alıyoruz
• Bayimizin web sitesini ve işyeri adı adresini kendi sitemizde yayınlıyoruz
• Ankara İstanbul Antalya dışındaki illerimize en fazla 2 bayilik
• İlçelerde sadece 1 er bayilik veriyoruz
• İlçelerde tali bayilik oluşturan il bayilerimizin bilgi vermesi durumunda o ilçelere bayilik vermiyoruz bayilik taleplerini il bayimize yönlendiriyoruz
• Sitemizi ziyaret edenleri kendi bölgesindeki bayimize yönlendiriyoruz
• Bayimizin web sitesi link’ini sitemizde yayınlıyoruz
• Bayimiz olan bölgeden bize ulaşan müşteriyi kesinlikle bayimize yönlendiriyoruz
• Bayimizin bizim ürünlerimiz haricindeki ürünlerinide aynı sitede yayınlıyabiliyor
• Bayimizin Web sitesindeki tüm düzenlemeler tarafimizdan yapılmaktadır
• Bayimiz sadece sitesinde yayınlamamızı istediği ürün resimlerini ve gerekli bilgiyi gönderiyor
• Şifreli sayfalarımızda Bayi Fiyatlarımıza ulaşıp stok ve fiyat bilgilerini her an görebiliyorsunuz
• 7/24 teknik bilgi ve destek alabilirsiniz
• Bu işlemler için hiçbir ücret ödemiyorsunuz

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön